www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Relaxační bylinné koupele [ Rehabilitace a masáže ]

Bylinné koupele

Naši předkové správně poznali jejich blahodárné účinky. Lidové léčitelství se postupně vytvářelo ze zkušeností mnoha generací. Na úpravu narušených funkcí organizmu je třeba organismu dodat látky a prvky, které jsou v harmonickém poměru obsaženy v léčivých rostlinách. Účinné složky těchto rostlin přijímá organismus snadněji, než izolované v lékové formě. Působením jejich výtažků se dosahuje celkového posílení organismu. Výsledky se projevují později, ale jsou trvalejší. Výhodou je přirozený původ těchto látek, minimální vedlejší účinky, staletá tradice prověřená mnohými generacemi a dobrá dostupnost. Léčivé rostliny jsou vhodné i jako doplněk relaxace.

Jak vypadá bylinná relaxační koupel
Jedná se o vanovou přísadovou koupel se směsí bylinek o teplotě vody 37 stupňů Celsia . Přidáním bylin do koupele se zvyšuje úrovně působení koupele na lidský organismus. Síla bylin zvyšuje v těle aktivitu - regulace teploty a tlaku, dýchání, rovnováhu, harmonii a ozdravný proces. Velmi příjemným a pozitivním se stává vdechování výparů s vůněmi bylin, které ovlivňuje tělo, mysl a psychiku člověka. Bylinné koupele příznivě ovlivňují zejména pohybový aparát, uvolňují svalové napětí, mají proti bolestivý účinek a snižují psychické zatížení. Tento efekt je velmi pozitivní, protože u většiny zdravotních problémů je prvotním spouštěcím mechanismem stres, psychický problém, vyčerpání, přepracování, nervozita, vyhoření ... Rychlost reakce lidského těla na bylinnou koupel je rozdílná podle druhu použitých bylin, jejich působení a stavu organismu.

Dle typu bylinné přísady je můžeme rozdělit na relaxační, stimulační, nebo regenerační.

Při relaxačních procedůrách se používají léčivé rostliny jako preventivní opatření proti nežádoucím změnám organizmu, fyzické a psychické únavě a k celkovému zvýšení odolnosti organismu a zlepšení osobní pohody.

Trvání koupelí:
Doporučujeme 15-20 min, teplota vody 35-38 st.C, dlouhodobý efekt při 10-20 koupelích, denně, či ob den. Po procedůře následuje 10 až 15 minut odpočinku v zábalu.

Kontraindikace
Opatrnost a konzultace relaxačních procedůr je vždy vhodná. Trpíte-li srdečními chorobami nebo vysokým krevním tlakem, pak svůj zdravotní stav před procedurami rozhodně konzultujte s lékařem.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 42 Šenov u Nového Jičína
Česko (CZ)
tel: (+420) 608 44 77 21

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 30.11.2006 v 12:11 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule