www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Mototuristická trasa Nový Jičín - Hukvaldy [ Motoristická trasa ]

Nový Jičín - Příbor - Hukvaldy - Kopřivnice - Štramberk - Nový Jičín (autem 50 km)

Z Nového Jičína se dáme směrem na Příbor. Prohlédneme si rodný dům známého zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda a náměstí S. Freuda s historickou zástavbou. Z Příbora pokračujeme po Místecké ulici směrem na Hukvaldy.

V této malé, ale světově známé vesničce se zastavíme a navštívíme rodný dům skladatele Leoše Janáčka, zříceninu hradu Hukvaldy a oboru, kde žijí daňci, mufloni,... Při cestě z Hukvald do Kopřivnice se můžeme zastavit u Větřkovické přehrady, kde je možnost koupání. Po malém osvěžení se vydáme do Kopřivnice. Kopřivnice je moderní a průmyslové město po světě známé výrobou osobních a především nákladních automobilů TATRA. Historii výroby automobilů od počátků až po současnost si prohlédneme v Technickém muzeu a.s. Tatra.

Dále z expozice v budově někdejšího fojství poznáme, jak se vyvíjelo město. Při cestě do posledního místa dnešní projížďky - Štramberku - mineme krásný novogotický kostel sv. Bartoloměje. Štramberk na sebe upozorňuje již z velké dálky viditelnou Štramberskou Trúbou, která byla spolu s hradební zdí součástí někdejšího Štramberského hradu. Kromě krásné vyhlídky z Trúby se seznámíte s dílem kopřivnického rodáka Zdeňka Buriana (11. 2. 1905 - 1. 7. 1981) v Pamětní síni Z. Buriana.
A také kostelem sv. Jana Nepomuckého, jeskyní Šipkou, známou objevem čelisti pravěkého dítěte a vápencovým lomem Kotouč. Ze Štramberku se přes Rybí dostaneme zpět do Nového Jičína.

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.novy-jicin.cz

Typ záznamu: Motoristická trasa
AKTUALIZACE: Markéta Mácová org. 56, 22.01.2003 v 12:27 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule