www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Lazebna - článek v květnovém Trubači

Vítám Vás v lazebně. Jaro je v plné síle a mnozí již změnili šatník na letní. Najednou je pro mnohé z nás zřetelnější problém s nedokonalostmi naščí kůže, kterou letní šaty prostě odhalily. Takže dnešní téma bude Celulitida, pomerančová kůže - jak s ní bojovat.
Celulitida je kosmetický problémem, kterým, podle výzkumů kosmetických firem, trpí většina žen. Nevyhýbá se však ani mužům, ti to však tak moc neřeší. Nejvíce postižené jsou především boky, stehna a hýždě - partie, kde se nejvíce a nejsnadněji ukládá tělesný tuk. Přitom výskyt celulitidy nemá nic společného s váhou a věkem ženy. Její příčina spočívá v nerovnovážné činnosti tukových buněk, kdy dochází ke zvýšenému ukládání tuků při jeho současném zpomaleném odbourávání. Tento stav je provázen zadržováním vody a zpomalováním krevní mikrocirkulace. Pokud naše podkožní kolagenová vlákna ochabnou, kůže si už s nepravidelně fungujícími tukovými buňkami neumí poradit a na povrchu kůže začínají být zřetelné dolíčky a hrboly. Dokud je kůže pružná, celulitida se neprojeví, a v okamžiku, kdy již vidíme změny, začíná být pomalu pozdě na nápravu.
Podle kosmetických hledisek rozdělujeme celulitidu na tři stupně pokročilosti:
1. stupeň - nejlehčí stadium celulitidy - na první pohled není znatelná. Zmáčknete svou kůži na problémových partiích mezi palcem a ukazováčkem a pokud se objeví na kůži dolíčky, je to tady ...
2. stupeň - celulitida je viditelná pouze vstoje i bez zmáčknutí dvou prstů, pokud si lehnete, příznaky zmizí.
3. stupeň - viditelná celulitida je rozpoznatelná vstoje i vleže.
Rizikové faktory vzniku celulitidy:
- nízká pohybová aktivita - podporuje ukládání tuku do zásoby a v těle neprobíhá dostatečně proudění lymfy, která zajišťuje odvod zplodin z těla.
- genetické předpoklady - genetická zátěž napomáhá případnému vzniku a následnému množství nerovností pokožky. Není možné ji ovlivnit, je nutné ji vzít na vědomí a smířit se s ní.
- stravovací návyky a nedostatek pohybu - můžeme rychle a účinně ovlivnit. Tučné maso, rychlé občerstvení, sladkosti, bílé pečivo nebo přesolené uzeniny vytváří předpoklady pro vznik tukových zásob a přemíru toxinů, které podporují vznik a prohlubování celulitidy. Nepomohou ani drastické diety, neboť při rychlém úbytku hmotnosti se celulitida obvykle výrazně zhorší. Zároveň se snižuje pružnost kolagenu ve vašem podkoží.
- antikoncepce - antikoncepční pilulky jsou dalším rizikovým faktorem. Hormony obecně mají vliv na ukládání tuku. Antikoncepční pilulky obsahující ve větší míře estrogen ženám škodí nejvíce.
- špatný pitný režim - bez dostatečného příjmu tekutin tělo nemůže odplavovat toxiny, zhoršuje se oběh lymfatické tekutiny, nadmíru se zatěžují ledviny a další orgány látkové výměny.
Co se s tím dá dělat?
Čím dříve se pustíte do boje a čím obsáhlejší proticelulitidový program dodržujete, je vaše šance na úspěch lepší. Změníte svoji životosprávu, začnete sportovat a najdete si více času na sebe - brzy se dočkáte viditelné změny. Vyberte si sporty, při kterých se pořádně zpotite, a tím i zrychlíte mikrocirkulaci tekutin ve vašem těle. Výborně se hodí aerobic, běh, squash, plavání, cvičení v posilovně nebo jízda na kole. Postavte svůj jídelníček na ovoci, zelenině, nízkotučných mléčných výrobcích a celozrných výrobcích. Denně vypijte minimálně 2,5 litru, lépe však 3 litry čisté vody, nebo neslazeného čaje. Ulehčíte svému tělu a bude se cítit mnohem svěžejší.
A abych nezapomněl - pánové!!! Celulitidu u svých dam máte plně ve svých rukách. Pravidelná intenzivní masáž rizikových partií nebo jejich hlazení udělá mnohem více jak nejdokonaleší kosmetické přípravky renomovaných kosmetických firem!!! A je máte to zadarmo!!! A pro ty, kteří se chtějí svěřit do rukou lazebníkovi, je tady jako vždy pro čtenáře Trubače slevový kupón na hodinovou lymfatickou masáž proti celuitídě ve výši 50 % standardní ceny.

LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ, relaxační centrum
Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 24 Šenov u Nového Jičína
tel: (+420) 608 44 77 21
http://www.relaxacni-centrum.cz
e-mail: relaxacni@centrum.cz 
Zveřejněno 15.04.2008 v 10:19 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule