www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Lazebna - článek v dubnovém Trubači

Vítám Vás v lazebně. Děkuji všem za zájem o akupresurní masáž nohou, kterou jsme se zabývali v minulém čísle a kterou si řada z Vás vyzkoušela na vlastní kůži. Dnes slíbená masáž hlavy.
Jako u všech masáží je i u masáže hlavy možné najít mnoho postupů a směrů. Ale když ji budete přijímat, zjistíte, že ať již její forma pochází z Indie, Nepálu, Řecka, Egypta či Indonésie, její základní přístup má společného jmenovatele a tím je ájurvéda. Jedna z forem, která je nejblíže potřebám dnešních lidí západního světa je Indická masáž hlavy.Byla upravena ze starých postupů, které odedávna praktikovaly indické ženy, aby si zachovaly pevné a krásné vlasy. Dnešní moderní Indická masáž hlavy zahrnuje nejen hlavu, vlasy, ale i krk, ramena a horní část paží. Tato masáž je především pro lidi, kteří jsou vystaveni stresu, trvalému napětí, následkům nesprávného držení těla, nesprávného sezení v práci a dalším neduhům moderního způsobu života.
Je to jednoduchá, účinná a bezpečná masáž, kterou je možné se snadno naučit a která Vám a Vašim blízkým pomůže nejen u již zmiňovaných potíží, ale navodí i pocit důvěry, bezpečí, uleví od bolesti a sníží symptomy stresu. Navíc tato technika dokáže něco, co dnes mezi lidmi chybí - navodit pocit důvěry, blízkosti a nezištnosti. Můžete ji praktikovat doma, v práci, na výlete, prostě kdekoli, kde je trocha volného místa pro sednutí v klidu a tichu.
Masáž se provádí v oblečení, nebo jen stačí odhalit ramena a paže. Začíná jemnou masáží šíje, pak postupně se zvyšující se intenzitou promasírujete celá ramena a horní část paží.Zvláštní důraz si zaslouží trapézy, které vždy reagují zatuhnutím na stresové podněty, strach, dlouhodobé přetížení, či bolest. Masáž probíhá v jemném a pevném rytmu a pomalu Vás přivede do uvolněného stavu, ve kterém se zklidňuje a ztišuje i mysl a odplouvají problémy a starosti. Masáž krku a zadní části hlavy dokáže uvolnit i dlouhodobá zatuhnutí a bloky. Bolest v krční páteři může způsobovat nejen pocit únavy, bolesti, nesoustředění, ale mnohdy vede až ke stavům blízkým omdlení, nebo u některých lidí i krátkodobým výpadkům zraku. Vlastní masáž hlavy je nesmírně příjemná a uvolní a zlepší zdraví kůže a vlasů. Indické ženy tuto techniku spojenou s vtíráním vzácných olejů praktikují dodnes. A také je poznat rozdíl mezi jejich vlasy a vlasy ošetřovanými moderními super prostředky.
Tradiční Indickou masáž hlavy Vám všem mohu upřímně doporučit, neboť její účinky jsou opravdu překvapující a pomohou Vám mnohdy i v situacích, kdy by jste uvažovali o návštěvě lékaře, nebo léčitele. Přitom stačí málo - trocha času, člověk který je ochoten Vám pomoci a láskyplná dobrotivost se kterou Vám masáž poskytne. Že to není běžné, nebo že se to dnes nenosí? Možná je nejvyšší čas to změnit.
Jako vždy nabízím čtenářům Trubače kupón na 50% slevu na Indickou masáž hlavy. Chtěl bych jen uvést, že tato masáž se v Lazebníku šenovském učí ve škole partnerských masáží a patří mezi velmi oblíbená témata výuky.
LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ, relaxační centrum
Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 24 Šenov u Nového Jičína
tel: (+420) 608 44 77 21
http://www.relaxacni-centrum.cz
e-mail: relaxacni@centrum.cz 
Zveřejněno 15.03.2008 v 10:38 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule