www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Lazebna - článek v prosincovém čísle Trubače

Vítám Vás v lazebně. Na úvod děkuji čtenářům Trubače, kteří využili slevové kupony, za jejich návštěvu. Minule jsem přislíbil, že se budu v prosincovém čísle zabývat masážemi. Dlouho jsem přemýšlel, jakou masáž Vám doporučit. Nakonec jsem se rozhodl se masážím věnovat obecně a představit Vám masáž ajurvédskou, kterou mám nejraději.
Masáž není jen o uvolnění svalů, je to také hodně práce s energií a uvolněním duševního napětí. Na rozvíjení příjemných pocitů se podílejí hormony testosteron, estrogen a oxytocin, neurotransmitery dopamin a serotonin. Tyto chemické sloučeniny významně ovlivňují náladu, pocity štěstí a radosti. Pokud jich je v mozku dostatek, navozují pocit blaženosti a také uvolnění. Dopamin má pak podobné účinky jako kokain. Lidé, kteří mají snahu nechat působit dopamin na svůj mozek, prožívají svůj život příjemněji. Masáže jim k tomu mohou úspěšně pomáhat.
Základ ajurvédských masáží je postaven na tradičních a osvědčených metodách léčby dotykem za použití přírodních bylinných přípravků a čistých, za studena lisovaných olejů. Slovo ajurvéda pochází ze sanskrtu a znamená "umění života". Jedná se o vůbec nejstarší program zaměřený na zdravý životní styl, harmonii těla i duše a celkovou životní rovnováhu.
Ajurvédské masáže patří mezi hluboce relaxační masážní techniky a ovlivňují tělo i mysl masírovaného. Z těchto starých ajurvédských procedur se vyvinula většina dnes používaných masážních a relaxačních technik. V relaxačním centru Lazebník šenovský provádíme techniky tak, jak jsou pojímány v Nepálu.
Ve zkratce o ajurvédské masáži:
Masírovaný leží na zádech, přikrytý. Masáž začíná aromaterapií, pak následuje indická masáž hlavy a uvolnění lymfatického systému. Další částí je tlaková masáž nohou.

Po ní se masírovaný položí na bříško, přikryje se. Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře a celková masáž zad, hýždí, nohou. Masáž je za zadní strany zakončena pomalými dlouhými tahy přes celé tělo pro uvolnění a zklidnění. Doba trvání této části masáže je 1 hodina. Na začátku druhé poloviny masáže se masírovaný otočí na záda a je přikryt. Provede se masáž nohou se zaměřením na lymfatický systém, následuje masáž břicha, masáž hrudníku a na konec dlouhé tahy přes celé tělo. Masáž ovlivňuje lymfatický systém, celulitídu, zklidňuje mysl a umožňuje vstup do hluboké meditace a relaxace. Masáž je zakončena položením levé ruky maséra na srdeční oblast masírovaného. Po celkovém zklidnění je masírovaný zabalen do prostěradla, přikryt a odpočívá, většinou usne.
Po masáži budete odpočívat v relaxačním lehátku, jak dlouho bude potřeba. Spánek je přirozeným pokračováním ajurvédské masáže .....

Pro čtenáře Trubače si dovoluji nabídnout kupón se slevou ve výši 50% ceny na hodinovou ajurvédskou masáž. Nabídka platí do vydání lednového čísla Trubače. Příště se v Trubači ponoříme do klidu a pohody meditací.  
LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ, relaxační centrum
Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 24 Šenov u Nového Jičína
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 608 44 77 21
http://www.relaxacni-centrum.cz
e-mail: relaxacni@centrum.cz 
Zveřejněno 15.11.2007 v 10:44 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule