www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Lazebna - článek v listopadovém čísle Trubače

Zase se po měsíci setkáváme při odpočinku v naší Lazebně. Ti, kteří využili mojí nabídky v minulém čísle Trubače a přijeli si vyzkoušet parní bylinnou saunu Bylinku, již mají představu o ájurvédské parní proceduře zaměřené na celkovou detoxikaci organismu a uvolnění těla i mysli. Další saunovací procedurou, která zažívá v dnešní době velkou popularitu je infasaunování. Je to ideální volba pro ty, kteří obtížně snášejí velké teplotní šoky při klasickém saunování, nebo mají zdravotní obtíže, které jim brání v pobytu ve vysokých teplotách v klasické sauně. Vzhledem k možnosti ponechat při proceduře otevřené dvéře infrasauny je to řešení i pro lidi trpící klaustrofobií.
Infrasauna se stala hitem letních olympijských her v Atlantě v roce 1996, kde ji sportovci používali pro rychlou regeneraci sil. Pak se již začala rychle rozšiřovat do celého světa. Infrasauna je určena jak pro potící, tak i léčebné kůry. Je vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM, který je v infrasauně instalovaný, je v zahraničí nazýván "DOMÁCÍM LÉKAŘEM", vede k velmi účinné detoxikaci organizmu a léčbě našeho těla. Stává se běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 30 až 60 stupňů Celsia, zatímco tradiční sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 až 105 stupňů Celsia. Nižší teploty vzduchu jsou důležité pro lidi s vyšším kardiovaskulárním rizikem, protože toto riziko se při vysokých teplotách v tradičních saunách velmi zvyšuje. V infračervených saunách, je také mnohem snazší a příjemnější dýchat, než je tomu v tradičních saunách. V infrasauně se objem potu, v porovnání s tradiční saunou, zvyšuje 2 až 3x. Při správně provozované hypertermní terapii dochází k vylučování těžkých toxických kovů, včetně rtuti, pesticidů a dalších z buněk. Prostřednictvím potu se toxiny dostanou ven z těla. Infračervené sauny se mohou používat i před svalovým strečinkem, posilováním, běháním anebo před vystavením se nízkým teplotám. Z vlastní praxe vím, že pobyt v infrasauně významně pomáhá lidem s bolestmi kloubů, svalů a zrychluje rekonvalescenci po úrazech pohybového aparátu a svalů.
Do infrasauny dostanete dva ručníky. Jeden si dáte pod nohy na podlahu, na druhý si sednete. Po několika minutách zjistíte, že ručníky jsou nezbytností pro zachytávání potu, který proceduru provází. Podle cíle saunování se nastavuje teplota v infrasauně a to maximálně do 60°C a čas pobytu  od 20 do maximálně 40 minut. Pobyt v infrasauně se nepřerušuje a v průběhu saunování je nutné pít neslazenou vodu, nebo čaj. Po uplynutí zvoleného času se osprchujete ve vlažné vodě. I potom se však budete ještě nějakou dobu potit, neboť Vaše tělo bude prohřáto do velké hloubky a potní reakce je velmi silná. Další sprcha vlažnou vodou pro celkové zklidnění nezaškodí. Dobrá zpráva je pro ty, kteří chtějí hubnout - v infrasauně můžete spálit tolik energie, jako při procházce cca 3 km. Následný odpočinek je pro Vás zaslouženou odměnou. Nebojte se spánku, vždyť kam by jste v lazebně spěchali? Nezaškodí ochutnávka čajů a doporučuji i sklenku kvalitního vína, nebo osvěžující míchané nápoje. 
Na závěr je nutné si říci kdy není použití infrasauny vhodné. Pokud jste nemocní, nebo berete léky, vždy konzultujte použití saunování se svým lékařem. Kontraindikací saunování jsou především horečnaté stavy, chronické záněty, infekce, kožní onemocnění, potíže s dýchacím ústrojím, zhoršení zdravotního stavu a těhotenství. Infrasauna je omezeně vhodná pro lidi s implantáty a kloubními protézami. Vhodnost infrasaunování při rekonvalescenci prosím vždy konzultujte se svým lékařem.
Pro čtenáře Trubače si dovoluji nabídnout kupón pro dvě osoby se slevou ve výši 50% ceny na infrasaunu SALUS. Nabídka platí do vydání prosincového čísla Trubače. V příštím čísle Trubače se ponoříme do klidu a pohody masáží.  
LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ, relaxační centrum
Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 24 Šenov u Nového Jičína
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 608 44 77 21
http://www.relaxacni-centrum.cz
e-mail: relaxacni@centrum.cz 
Zveřejněno 15.11.2007 v 11:06 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule