www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

XXI. Mezinárodní folklorní festival Čermenské slavnosti

Taiwanští bubeníci přijedou na ČERMENSKÉ SLAVNOSTI
XXI. Mezinárodní folklorní festival
17. - 21. 6. 2009 Dolní Čermná
S blížícím se létem vrcholí přípravy na 21. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. V letošním roce se chystá opět zcela neobvyklá podívaná, a to v podobě souboru z dalekého Taiwanu, který zavítá do České republiky poprvé. Jedná se o soubor bubeníků na špičkové úrovni s názvem TEN- DRUM ART PERCUSSION.
Hlavní program festivalu je připraven tradičně na sobotu, 20. června, od 17 hodin v Areálu zdraví Dolní Čermná. V galaprogramu vystoupí celkem 7 souborů - 5 českých a kromě již jmenovaného taiwanského také soubor Bystrina z Bánské Bystrice.

Obdobně jako v loňském roce je stěžejním mediálním partnerem slavností Radio OK, které pořizuje z průběhu festivalu přímé vstupy do vysílání. Pod jeho hlavičkou proběhne sobotní odpoledne i večerní diskotéka.

Čermenské slavnosti se konají na více místech - kromě Dolní Černé jsou naplánovány koncerty postupně v Dolní Dobrouči, ve Svitavách a v Lanškrouně (v obou městech dopolední a večerní koncert), dále v Žamberku a v České Třebové.
Festival Čermenské slavnosti obnáší nejen vystoupení folklorních souborů, ale je připravena celá škála dalších programů a zábavy pro děti i dospělé. Dobrou tradici již získal vyhlášený Čermenský HECBOJ, kde se týmy zúčastněných souborů utkají v pátek odpoledne v netradičních sportovně- zábavných disciplínách. Navečer budou vyhrávat k tanci a poslechu souborové muziky v Areálu zdraví. V sobotu budou k vidění ukázky a předvádění řemesel přímo v areálu slavností a v době před galaprogramem poběží různé soutěže pro děti.

Srdečně vás všechny zveme na některý z pořadů Čermenských slavností, zejména pak v sobotu 20. června na galaprogram v Dolní Čermné.
Hlavním pořadatelem XXI. MFF Čermenské slavnosti je sdružení Jitřenka společně s Obecním úřadem Dolní Čermná. Konání festivalu zastřešuje již tradičně Folklorní sdružení ČR, osobní záštitu převzali senátorka Senátu Parlamentu ČR Ludmila Mullerová a hejtman Pardubického kraje Vlado Martínek. Festival podporují Pardubický kraj, Ministerstvo kultury ČR a řada podnikatelských subjektů, bez jejichž pomoci by pořádání takové akce nebylo myslitelné. Mediálními partnery jsou Radio OK, Český rozhlas, Místní infostránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, www.borovice.cz, televize NOE, ACR Alfa, časopis Folklor, Orlický deník.

Bližší informace o programu najdete na www.folklornisdruzeni.cz, www.jitrenka.eu a samozřejmě prostřednictvím Radia OK.
Dolní Čermná je jednou z největších obcí podorlického regionu, obklopená zdravými lesy a čistou přírodou. Je známým rájem houbařů a sběratelů lesních plodů - malin a borůvek.
2009
Program 21. ročníku MFF Čermenské slavnosti
17.6. 10.30 koncert TEN- DRUM ART PERCUSSION Kulturní dům- Dolní Dobrouč

18.6. 10.30 koncert TEN- DRUM ART PERCUSSION Fabrika- Svitavy
19.00 večerní koncert TEN- DRUM ART PERCUSSION Zámecký park-
Svitavy

19.6. 10.00 koncert pro školy Lanškroun- nádvoří u zámku
14.00 vystoupení pension Lanškroun
16.30 Čermenský Hecboj- Areál zdraví Dolní Čermná
20.30 Muziky vyhrávají- Areál zdraví Dolní Čermná
21.30 večerní koncert TEN- DRUM ART PERCUSSION Lanškroun

20.6. 15.00 zábavné odpoledne Radia OK Areál zdraví Dolní Čermná
17.00 galaprogram Areál zdraví Dolní Čermná
21.00 večerní diskotéka Rada OK
23.00 slavnostní ohňostroj

21.6. 14.00 koncert Svátky Dřeva- Zámek, Žamberk

22.6. 10.30 koncert pro školy- Kulturní dům, Česká Třebová

Kontakt: Petr Ryba, ředitel slavnosti
E-mail: rype@post.cz

Zveřejněno 14.06.2009 v 12:33 hodin

Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule