www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Lazebna - článek v březnovém čísle Trubače

Vítám Vás v lazebně. Mnozí z Vás již v Lazebníku šenovském vyzkoušeli různé masážní techniky a asi největší překvapení Vám přinesla masáž nohou, která je součástí většiny ájurvédských masáží. Zcela určitě je to proto, že masáže nohou jsou opomíjenou oblastí relaxace a prevence. Každý zná masáž zad, ale masáž nohou si užil málokdo.
V Asii je masáž nohou součástí běžného života. Největší obliby a dokonalosti propracování masážní techniky docílili Číňané. Reflexní masáž nohou je starobylá masáž reflexních míst na chodidlech, která umožňuje účinnou celotělovou relaxaci a zajišťuje volný průtok životní energie celým tělem. Vychází z map akupunkturních drah, jejichž původ sahá do starověké Číny. Průtok energie je blokován v důsledku nesprávného způsobu života, provázeného přepínáním a stresem a lidský organismus je pak unaven a vyčerpán..
Hlavní myšlenku akupresury lze nalézt v čínské filosofii - "věnuje-li se dostatečná péče tomu, co tu ještě není," není pak třeba plakat nad tím, co už nejde vrátit zpět". Právě pomocí pravidelné stimulace akupresurních bodů lze skutečně naplnit tuto myšlenku do důsledků. Bohužel v našich končinách se akupresura užívá spíše na akutní stavy bolesti a jiné vážné potíže, kdy je sice rovněž účinná, ale již jen řeší problémy, kterým se dalo předejít jinak.
Při reflexní masáži jsou tlakem prstů nebo nástrojů stimulovány reflexní zóny jednotlivých orgánů na plosce nohy. Pro intenzivnější tlak se v některých případech používá dřevěná tyčinka pro zvýšení intenzity tlaku a zpřesnění stimulace akupresurního bodu. Následkem je obnovení toku životní energie v oslabeném místě organizmu. Vzhledem k tomu, že senzorická zakončení nervů se rozpínají po celém těle včetně kůže, a ta všechna mají svá umístění v chodidlech, je reflexní masáž chodidel dobrá ke zlepšení krevního a lymfatického oběhu. Celková tlaková masáž chodidel nohou bývá provázena stavem, kdy mysl se přestává upínat na tělo a dochází k hlubokému stavu relaxace.
Reflexní masáž chodidel má celkové regenerační, uvolňující a posilující účinky na organizmus. V rámci prevence předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a napomáhá lepšímu snášení stresu. Může pomoci i při akutních potížích, bolestech. Pozor! Vzhledem k vazbě jednotlivých vnitřních orgánů s akupresurními body na chodidlech, není tato masáž vhodná v těhotenství a při vážných zdravotních problémech.
Pro čtenáře Trubače, kteří o akupresuru mají zájem, si dovoluji nabídnout kupón se slevou ve výši 50% standardní ceny na hodinovou akupresurní masáž nohou. Aby to však nebylo tak jednoduché, kromě kupónu mi musíte ukázat akupresurní místo kterému se poeticky říká "bod tří mil", nebo také bod dlouhověkosti. Prozradím, že se nachází na noze, ne na chodidle. Nabídka platí do vydání dubnového čísla Trubače. Příště si v Trubači povíme něco o masáži hlavy.  
LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ, relaxační centrum
Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 24 Šenov u Nového Jičína
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 608 44 77 21
http://www.relaxacni-centrum.cz
e-mail: relaxacni@centrum.cz 
Zveřejněno 15.04.2008 v 10:51 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule