www.REJSTRIKY.CZ - seznam rejstříků všech druhů
 Návrat na hlavní stranu


Království perníku

Lazebna - článek v červencovém Trubači

Masáže jsou vynikající metodou k odstranění stresu a k uvolnění, nabízí možnost nechat se opravdu příjemně hýčkat.
Vítám Vás v lazebně. Dnes se budeme zabývat velmi příjemnou a voňavou masáží a to přímo aromamasáží. Jak již název napovídá, bude to masáž relaxační, s využitím vonných olejů a silic. Tato masáž není nic nového, vždyť vonné oleje byly používány odedávna ve starém Egyptě, Řecku, Itálii, Francii ... V novodobé historii výroba vonných silic dala vzniknout oboru aromaterapie a výrobě parfémů a kosmetiky.
K aromamasáži patří příjemná atmosféra a vonné oleje. Masáž éterickými oleji, které se získávají z rostlin nebo jejich částí, je nejpoužívanější aromamasážní metodou. Jejím cílem je, vedle odstranění napětí a prokrvení, dostat do těla aromatické esence a umožnit plné rozvinutí jejich účinků. Aromamasáž dodá pokožce cenné látky a současně nádherně uvolní.
Techniku aromamasáže si může kažý masér se vzděláním v oboru aromaterapie vytvořit podle svých představ. Pro aromamasáž je důležité uvolnit psychické a fyzické napětí. Proto se při ní využívají prvky tradiční čínské medicíny, akupresury a mnohdy i ájurvédy. Aromamasáž není jen o použití vonných olejů. Tam, kde ji nabízejí, by měla být zajištěna i vysoká odbornost masérů se vzděláním v aromaterapii, jinak je to jen masáž s vonícími oleji ...

Při profesionální aromamasáži pracujeme výhradně s přírodními oleji lisovanými za studena. Například slunečnicovým, mandlovým, z vinných hroznů, s makovým a dalšími. Základních olejů je mnoho a do nich se v různých poměrech míchají 100% čisté vonné silice z rostlin a stromů podle vhodnosti pro klienta.

Každý z nás svým čichem rozezná, které silice nám jsou příjemné a které méně. Podle toho se dá určit, které silice náš organismus potřebuje anebo, kterou silicí si podvědomě pomůžeme řešit problémy. Znalosti maséra z oboru aromaterapie pak umožní nalézt optimální kombinace eterických olejů pro Vaše individuální potřeby. A opravdu to funguje!
Aby masáž měla co největší účinky, měli byste se jí zúčastnit aktivně. Soustřeďte se, zavřete oči a vnímejte svůj dech v souvislosti s masírovanými částmi těla. Tato masáž je příjemná a uvolňující. Lidé z ní odcházejí velmi uvolnění a odpočatí.
Pro prevenci stačí absolvovat aromamasáž jednou za 4 týdny. V případě dlouhodobých potíží záleží na potřebách každého jedince. Pokud jste permanentně vystaveni stresu a depresím, tak je lepší, když na aromamasáže chodíte pravidelně častěji. Při problémech se spánkem, kolotočem myšlenek v hlavě, stresem, a dalšími civilizačními neduhy je možné působením silic a masáže výrazně tuto zátěž snížit. Odreagujete se, naučíte se ovládat myšlenky a vrátite se sám k sobě. Naučíte se vnímat příjemné pocity a uvolnit se. Aromamasáž není jen o masážní technice a vůních olejů, je i o Vaší snaze změnit svůj přístup k sobě, o hledání životních priorit.
Jako vždy nabízím čtenářům Trubače kupón na 50% slevu na hodinovou aromamasáž části nebo celého těla. Chtěl bych jen doplnit, že tato masáž se v Lazebníku šenovském učí ve škole partnerských masáží a patří mezi velmi oblíbená témata výuky.
LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ, relaxační centrum
Ing. Ladislav Hollý
Dukelská 566
742 24 Šenov u Nového Jičína
tel: (+420) 608 44 77 21
http://www.relaxacni-centrum.cz
e-mail: relaxacni@centrum.cz
Zveřejněno 13.06.2008 v 12:50 hodin

Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule